Novinky 2022

Zdravíčko! Po delším čase vás vítáme u novinkového souhrnu, kde vám do jednoho příspěvku sepíšeme všechny aktuality týkající se našeho týmu, abyste měli vše na jednom místě a aby vám nic neuniklo.


MINI NINJAS

Mini Ninjas je akční pohádková adventura, která zabaví jak děti, tak dospělé. Stanete se Hirem, nejmenším hrdinou na světě, a vydáte se na vzrušující výpravu, jejíž cílem je obnovení harmonie ve světě, který stojí na pokraji chaosu. Hiro bude mít na pomoc dalších 5 společníků, které na své cestě postupně zachrání.

Po 7 hodinovém příběhu rozděleném do 22 kapitol se utkáte se samotným nepřátelským samurajem, který chce ovládnout svět. Český překlad začal vznikat tajně až poslední týden v květnu a byl dokončen během týdne a půl. Aktuálně ještě probíhá finální testování, ale zveřejněn bude již v červnu!

Vzhledem k tomu, že překlad vznikl spontánně a netrval ani 2 týdny, nepodepsal se nijak na rychlosti překladu bonusové kapitoly Life is Strange: True Colors!


GAME OF THRONES

Tato hra vypráví o rodu Forresterů ze severní části Západozemí. Mezi válkou, touhou po pomstě a intrikami budou muset Forresteři čelit boji o holé přežití. V roli pěti různých členů rodu se postavíte obtížným a nečekaným volbám. Díky pracím na LiS: True Colors se vydání lehce opozdilo, ale nakonec jsme vše úspěšně zvládli a překlad je od 21. února venku.

Rádi bychom poděkovali Tomovi s Datastorem, kteří nám tento překlad včetně dalších 3 projektů poskytli a s radostí se jim o všechny jejich texty postaráme. Mezi další projekty, které dříve spadaly pod jejich křídla, patří první dvě sezóny The Walking Dead a hra Papers, Please!


LIFE IS STRANGE: REMASTERED COLLECTION

První únorový den vyšel remaster na první sezónu Life is Strange a jeho prequel 'Před bouří', naštěstí však byly v textech minimální změny a bylo třeba vytvořit jen fonty s českou diakritikou. To jsme zvládli během prvních 3 dní od vydání, takže již 4. února vyšel překlad na všechny 4 epizody tohoto remasteru.

Také jsme skupině RPGčeštiny, která se postarala o překlad prvního dílu, poskytli technickou pomoc s novými fonty, aby měli práci snazší. O několik týdnů později jim Jaromír Hodan z našeho týmu pomohl i se samotným převedením textů na novější verzi, tudíž je překlad obou remasterů nyní dokončen.


PAPERS, PLEASE

Stát Arstotzka právě ukončil válku se sousedním státem a znovu otevřel své hranice s ním. Vy jste byli vylosováni na pozici úředníka, který byl přestěhován do jednoho z hraničních měst a rozhodujete o tom, koho vpustit dovnitř a kdo bude mít smůlu.

Tento překlad je dalším, který jsme převzali od Toma s Datastorem a od 15. ledna je plně dostupný ke stažení na našich stránkách. Prošel mírnými úpravami a bylo zde opraveno pár překlepů a chyb.


THE WALKING DEAD (S1+S2)

Jak jsme zmiňovali už výše, i první dvě sezóny The Walking Dead nyní spadají pod naše křídla, jelikož Tom i Datastor s překladem skončili a neměl by se jim o projekty kdo starat. Spyker Tým se jim tedy postará o všechny jejich projekty, včetně právě The Walking Dead.

Znamená to, že jsme nyní vlastníky všech TWD překladů, které kdy byly vydány. Co se prvních dvou sezón týče, všechny epizody vyšly naráz, a to 13. ledna namísto LiS: True Colors, které muselo být o pár dní posunuto. Veškeré ostatní díly této herní značky přeložil sám Spyker Tým.


LIFE IS STRANGE: TRUE COLORS

Na začátku roku po více než dvou měsících vyšla třetí kapitola tohoto projektu. Předchozí dvě kapitoly byly přeloženy a vydány již v listopadu 2021, kapitola třetí byla však díky 'larpu' značně těžší na překlad.

O necelý měsíc později jsme dokončili i čtvrtou, podstatně kratší a ne tak náročnou kapitolu, která se točila především okolo Slavností jara. Velké finále celého True Colors bylo vydáno o 5 dní později a všech 5 kapitol je momentálně hotových, přeložených a čekají jen na vaše stažení!

Spyker Tým se aktuálně věnuje překladu bonusové kapitoly, která je oproti těm předchozím značně delší, proto její překlad už nyní trvá několik měsíců. Plánované vydání však vidíme na konec léta 2022, kdy zároveň uzavřeme celé Life is Strange: True Colors!


DĚKUJEME!

Děkujeme všem, kteří tento příspěvek dočetli až sem. Spyker Tým to tento rok rozjel ve velkém, proto doufáme, že jste si naše dosavadní překlady užili. Aktuálně se soustředíme především na bonusovou epizodu Life is Strange: True Colors!