Nápověda

MÁM S PŘEKLADEM PROBLÉMY A HRU V ANGLIČTINĚ...

V takovém případě nás kontaktujte na některé z uvedených sociálních sítí. Řekneme vám, co děláte za chybu, případně překlad osobně bezpečně dopravíme do správné složky. Pro takový scénář si již dopředu připravte nejnovější verzi aplikace TeamViewer. Mimo jiné se můžete ozvat i do komentářů zde na stránce, odpověď však může trvat déle než třeba na Facebooku.

KDE VÁS MOHU KONTAKTOVAT?

Osobní podporu poskytujeme na našem Facebooku a Instagramu. Mimo jiné nás můžete odebírat i na YouTube kanále, nebo v případě, že nás chcete kontaktovat osobně bez přítomnosti ostatních, doporučujeme zkusit email. Všechny sociální sítě naleznete v dolní části naší stránky.

KDY BUDE PŘEKLAD HOTOVÝ?

Rychlost překládání se odvíjí dle toho, kolik na tom dělá lidí, jak jsou časově vytíženi, jak je hra dlouhá a jestli jsou do ní přidávány aktualizace. Proto zde uvádíme přibližná procenta, abyste věděli, jak na tom momentálně jsme. Rychlost překladu můžete ovlivnit i vy, a to jednoduchým poděkováním, napsáním povzbuzujícího komentáře, nebo zasláním menšího finančního obnosu.

MOHU SE PŘIPOJIT DO VAŠEHO TÝMU?

Nové překladatele rádi uvítáme a stačí vyplnit nábor zde na naší stránce. Neznamená to, že musíte v angličtině excelovat a že vám neodpustíme žádnou chybu. Náš tým je maximálně tolerantní a za pokus to vždy stojí. Vyžadujeme především aktivitu a ochotu pracovat, každý ale děláme chyby. Pokud zjistíte, že překládání není pro vás, stačí nám to oznámit a nic se neděje.

JAK PŘEKLAD CELÉ HRY PROBÍHÁ?

Překlad se dělí do několika částí. Nejprve se musí sehnat fonty a nástroje pro vybalení anglických textů a zabalení těch českých. Jakmile je toto ošetřeno, může se začít s překladem. Po přeložení následuje oprava chyb a testování, zdali vše funguje. A jakmile máme přeloženo, otestováno, zkontrolováno a opraveno, můžeme vytvořit instalátor s manuální verzí, zveřejnit vám ji zde na stránce a napsat oznámení na sociální sítě o vydání další epizody.

CHCI VÁS PODPOŘIT, JAKÉ JSOU MOŽNOSTI?

Za veškerou podporu budeme nesmírně rádi. Stačí nám třeba napsat jednoduché poděkování za odvedenou práci, nebo se nás dá podpořit i finančně, tuto sekci naleznete v horní záložce zde na stránce. Přispět se dá libovolnou částkou a veškeré příspěvky jsou zcela dobrovolné. Peníze budou využity na další projekty, nové funkce zde na stránku, popřípadě jako poděkování samotným překladatelům za jejich odvedenou práci.

NEMÁM NIKOHO, KDO BY PŘELOŽIL TUTO HRU...

Pokud chcete, abychom přeložili vámi oblíbenou hru, můžete nám to zkusit navrhnout na našem Discordu a my vám řekneme, zdali je překlad této hry reálný či nikoli. Vždy ale máme některé projekty rozpracované, proto byste si museli nějakou chvíli počkat. Soustředíme se přednostně na adventury, ale pokud vaše hra stojí za to, sem s ní!

S JAKÝMI TÝMY JSTE SPOLUPRACOVALI?

U překladu hry Life is Strange: Před bouří jsme se domluvili s týmem RPGčeštiny o poskytnutí jejich překladu první epizody, abychom mohli následně dokončit ty ostatní. Dále u překladu definitivní edice Živých Mrtvých bylo třeba zkontaktovat původní překladatele, aby se hra nemusela zbytečně překládat celá znovu. Oběma týmům děkujeme za jejich ochotu a pomoc.

MÁM DOTAZ, KTERÝ ZDE NEBYL ZODPOVĚZEN...

V takovém případě nás prosím kontaktujte na některé z uvedených sociálních sítí. Společně vše zajisté vyřešíme. Na dotazy se snažíme reagovat v co nejkratším časovém intervalu. Přednost dáváme komunikaci přes Facebook nebo Instagram.